אב משמורן ישלם דמי ארוח לידי האם - פס"ד שאושר ע"י ביהמ"ש העליון


בבעמ 2561/08 דחתה כבוד השופטת ארבל את ערעורו של אב וקבעה, כי אב משמורן יוסיף לשלם דמי ארוח לידי אם שאינה משמורנית, בגין שהות הקטינה אצל האם. זאת, הואיל ועפ"י הדין האישי, חובתו המוחלטת של האב לשאת בצרכיהם ההכרחיים של ילדיו הקטינים.

בפסה"ד נאמר כי מצב בו אב משמורן משלם דמי מזונות עבור הקטין לאם הוא נדיר, אך בנסיבות מקרה זה, הדבר מוצדק.

בפועל, מי שיקרא את פסה"ד כולו, יוכל להבין, כי עקב הבדלים במצב הכלכלי בין האם לבין האב, עשה ביהמ"ש את מה שחשב לחלוקה רכושית יותר שוויונית, תוך ניסיון לשקם את האם, דרך פסיקת מזונות קטינה לידי האם הלא משמורנית. כמו כן, קבע כבוד ביהמ"ש כי האב ישלם לידי האם דמי מדור בסך 750 $ לחודש וכי יסיע את הקטינה לבית האם (כידוע ברוב המקרים נפסק כי ההורה הלא משמורן לרוב האב, הוא שמסיע את הקטין לבית ההורה המשמורן - לרוב האם) או שישלם לה סכום כסף נוסף עבור ההסעות.

במקום להשתמש באמצעים אשר יותר מתקבלים על הדעת על מנת לאזן בין הצדדים, בנוגע לרכוש, לדוגמה ניתן לפסוק מזונות שיקומיים.

נא ראו מאמר שלי בנושא (גירושין) או לשנות את בסיס האיזון עפ"י סעיף 8 לחוק יחסי ממון, נקט בית המשפט בגישה זו של תשלום מזונות קטינה לידי אם לא משמורנית. יש לציין כי שתי ההצעות הנ"ל הנן בעייתיות בפני עצמן, כי את סעיף 8 ניתן להפעיל רק לאחר הגרושין ואישה הנשואה כדמו"י אינה זכאית למזונות שיקומיים. אבל מסתבר שלמזונות קטינה היא דווקא כן זכאית, למרות שהיא לא אם משמורנית.

להלן לינק לדיון המלא:

גירושין - עו"ד יעל גיל - אב משמורן ישלם דמי ארוח לידי האם - פס"ד שאושר ע"י ביהמ"ש העליון

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.