ביטול חיוב במזונות לבת המתנכרת


ביום 29/10/09, נתנה סגנית הנשיא כבוד השופטת נילי מימון פסק דין מעניין וראוי, בו קבעה כי מזונות קטינה כבת 17 יבוטלו בשל התנהגותה המתנכרת כלפי אביה. גם את מזונות הבן בן ה - 13 היא הפחיתה והעמידה ע"ס של 750 ש"ח. מאז החליט האב להתגרש מן האם, עשתה האם המשמורנית על הילדים, כל שביכולתה כדי לגרום לניכור חמור בין הילדים לבין אביהם. הגיע המצב לכך, שהילדה נהגה לכנות את אביה בכינוי גנאי מחפירים.

להלן לינק לפסק הדין:

גירושין - עו"ד יעל גיל

זהו בעיני מענה לא רע, לאמהות מנכרות, אשר מונעות קשר בין האב לבין הילדים ומסיתות אותם, בלי לקחת בחשבון, את הנזקים האדירים שנגרמים מבחינה נפשית לילדים, הגדלים עם שנאה לאב וכמובן, לנזק הנגרם לאב עצמו.

יחד עם זאת, נשאלת השאלה, האם אין סתירה בין הדין החל על קטין מורד, כמו במקרה זה, לבין הדין הכללי הנוהג במזונות ילדים, הנותן עדיפות עליונה לכך שאב יקיים את חיובי המזונות לילדיו, לא משנה באיזו דרך הגיעו לעולם.

בנסיבות מסויימות, הייתי נוקטת אולי בגישה אחרת : העברת הקטינים למשמורת האב וקביעת הסדרי שהות בהשגחה עם האם, כך שלא תוכל להסית. אלא שגישה זו היא מאוד בעייתית, במצב בו נמצאים הילדים היום, כשהם שונאים את אביהם ומתנכרים לו לחלוטין. נראה שכבוד השופטת נילי מימון, פעלה בדרך המשפטית הראויה ביותר בנסיבות העניין.

להלן לינק לדיון המלא:

גירושין - עו"ד יעל גיל - ביטול חיוב במזונות לבת המתנכרת

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.