בצוע חיפוש בכליך או בגופך ביציאה מחנות - האם מזכה בפיצויים?


כשבתי היתה בת 16, היא נתבקשה לעבור חיפוש על גופה, כי המכשיר אשר הותקן בחנות צפצף, כשהיא היתה בדרכה החוצה. לאחר שבוצע עליה חיפוש שלא כדין, 3 פעמים ע"י עובדות החנות, נתגלה כי הגלאי בחנות היה לא תקין וצפצף בכל פעם שהג'ינס הפרטי שלה מהבית, עבר. הגשתי תביעה נגד בעל החנות עבור בתי ובית המשפט פסק לטובתה פיצוי בסך של 7000 ש"ח, מתוכם 2500 ש"ח לעמותה לנוער.

באתר פסק דין, פורסם היום, כי אישה אשר נתבקשה לאפשר בדיקה של תיקה בצאתה מחנות, קיבלה פיצוי בסך 1400 ש"ח. היא הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי והוא נדחה ויתרה מכך, היא אף חויבה לשלם סך של 10,000 ש"ח הוצאות לחנות.

לדעתי, בכל הכבוד לבעיות הגניבה בחנויות, יואילו החנויות בטובן, להתקין גלאי תקין ולא לפגוע בכבודם ובפרטיותם של אנשים, אשר יוצאים מחנויותיהם.

לקריאת המקרה כפי שהופיע בעיתונות: ישלם 4,500 שקל לקטינה שחשד בה בגניבה

להלן לינק לדיון המלא:
גירושין - עו"ד יעל גיל - בצוע חיפוש בכליך או בגופך ביציאה מחנות - האם מזכה בפיצויים?

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.