Young couple with relationship difficulties

גירושין בהסכם


גלית ואילן הם זוג בשלהי שנות ה 40 לחייהם. הם החליטו להתגרש בהסכמה, אבל לא בדיוק ידעו איך לעשות זאת, שכן, הכעסים האחד נגד השניה ולהיפך, היו קשים. למרות זאת, מאחר ששניהם באו מרקע טיפולי, הם החליטו ללכת ליעוץ ולעשות הכול, על מנת לא לפגוע זה בזו. גלית היא פסיכולוגית קלינית ואילן הוא עובד סוציאלי. שניהם טיפלו באנשים רבים, אבל למרבה הצער, הם לא טיפלו בקשר ביניהם. אולי, אם הם היו מחליטים כי חלק מן האנרגיה הרבה  שהשקיעו בעבודה, מוטב כי ישקיעו האחד בשניה, הם לא היו מגיעים לנקודת האל חזור הזו, אבל היום הם מבקשים להיפרד. המרקם העדין שהיה פעם המערכת הזוגית שלהם, התפורר ואיננו.

במהלך חיינו, אנחנו מבצעים סדרה ארוכה מאוד ויומיומית של בחירות, רובן המכריע, הנן בחירות אוטומטיות, המבוססות, על אופיינו, על החינוך אותו קיבלנו, על דרך חיינו, על הסביבה בה גדלנו וכיוצ"ב.

ניקח לדוגמה, את הליך הגירושין, במהלכו, נאבקים לעיתים, בני הזוג (בעבר זוג האוהבים), עד חרמה זה בזה, תוך שהם משקיעים אנרגיות רבות, על מנת לזרוע זרעים של הרס ושנאה.

את שזרענו, נקצור. משמע, ההשלכות, של מעשינו אלה ושל הבחירה, אשר בחרנו, לפעול כנגד אותם אשר אהבנו, תהינה לעיתים מרחיקות לכת והרות גורל, במשך שנים לא מעטות.

כאשר אנו בוחרים לפעול, כדאי, לבחור בחירה מושכלת ומודעת, מתוך חוזק ולא כאקט של תגובה אינדיבידואלית ללחץ. רצוי, ללמוד ולהכיר את האני הפנימי שלנו, וללמוד לבחור את הבחירות, אשר יעשו אותנו מאושרים ושלמים. שכן, עד כמה שהדברים נשמעים קשים לביצוע, ניתן לסיים את הקשר הזוגי ולצאת ממנו חופשיים ומחוזקים נפשית.

גלית ואילן, נקלעו לסיטואציה משברית בחייהם – פרידה שתוביל לגירושין. סיטואציה מעין זו של לחץ קשה, מעוררת מערכת שלמה של תגובות ושל מעשים.

קיים מגוון רחב של רגשות, תגובות ופעולות לסיטואציית הגירושין, לדוגמה :

בן זוג שחש חלש ושבור, מסרב להתמודד, מתכנס בעצמו ומסכים לוותר על הכול.

בת זוג החדורה רגשות נקם, עושה הכול כדי לפגוע בבן הזוג, לרבות הסתת הילדים.

בן זוג זועם, המבקש לקחת לעצמו את כל הרכוש, מבריח רכוש ומנסה לפגוע באשתו דרך הכסף.

ועוד ועוד.

לעיתים פועלים מי מבני הזוג, בלי לתת את הדעת, על ההשלכות רחוקות הטווח, אשר תהינה לפעולות הללו מצדם. הם אינם שוקלים את ההפסד הכלכלי לאורך שנים, הן בוויתור על רכוש, או במתן הסכמה לתשלום מזונות גבוהים מידי, או במתן הסכמה, לקבלת מזונות נמוכים מידי, כמו גם, להפסד של הקשר עם הילדים ועוד ועוד.

לעיתים אין מנוס ממאבק משפטי, אך גם הוא צריך להיעשות, מתוך בחירה מודעת, תוך חשיבה על העתיד. לדוגמה, אם אחד הצדדים, שואף להישגים כלכליים חד צדדיים, על חשבונך, או מבקש ליטול ממך את זכויותיך כהורה, מוטב לפעמים להיאבק כמידת הנדרש, על מנת שהמשך חייך, לא ייפגע, כתוצאה מויתורים חד צדדיים שתעשה/י, בשל שאיפה לחתום על הסכם גירושין מהיר, בלהט הרגע.

אם האישה אשר מעוניינת להיות המשמורנית על הילדים, מבקשת לצאת מן הגירושין בכל מחיר והיא מוותרת על סכום מזונות הוגן ובלבד שתתגרש, היא עלולה למצוא את עצמה בפני שוקת שבורה, כבר בעתיד הקרוב, ובמצב של חוסר יכולת לפרנס את ילדיה.

אם הגבר מבקש להשתחרר מכבלי הגירושין ולצאת לחופשי ללא מאבק ומהר, הוא עלול למצוא עצמו נאלץ לשלם דמי מזונות גבוהים מידי, בהם לא יוכל לעמוד ולקיים את עצמו בכבוד. או אז, הוא עלול להיאבק שנים רבות מול גרושתו, אשר פנתה למערכת ההוצאה לפועל, וביצעה כנגדו עיקולים על רכושו וכיוצ"ב.

לכן רצוי כי הגירושין יתבצעו מתוך שיקול דעת נטול לחץ ובסיוע עורך דין המייצג כל צד בנפרד. כך, תוצגנה בפני כל אחד מבני הזוג, האלטרנטיבות השמורות לו על פי דין וכך, יוכל כל אחד מבני הזוג, לקבל את הסיוע המשפטי ההולם.

ניתן במקום להיאבק בבית המשפט, להגיע להסכם גירושין, אבל אף זאת, יש לבצע, תוך קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין, המייצג אותך ואת האינטרסים שלך. אין לחתום על הסכם גירושין בחפזה ותחת לחץ רגעי, לצאת לאלתר מן המערכת הזוגית.

גלית ואילן בחרו להשאיר את הרגשות הקשים בצד, להתמודד, ללכת לטיפול ומקום להיאבק אחד בשניה, להיאבק על זכותם לחיות הכי טוב שאפשר ולהישאר בקשר ידידותי גם לאחר הגירושין. הם נאבקו ברגשות הקשים והצליחו להגיע להסכם גירושין שהיה מוצלח עבור שניהם.

גלית ואילן חוגגים היום את החגים ביחד עם ילדיהם ועם משפחותיהם המורחבות והם מאושרים על כך שהחליטו לבחור בטוב.

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.