מזונות ילדים - הודאות והיציבות בהסכמי גירושין - פס"ד חדש


סוגיה מעניינת שעולה לעיתים מזומנות על הפרק הנה חיוב אבות בהסדרי שהות. כידוע, יש אבות שאינם מקיימים הסדרי שהות עם ילדיהם, למרות מה שקבע בית המשפט בפס"ד, או הסכם עליו חתמו, עם אם הילדים.

בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, נאמר כדלקמן:

"14. ההורים הם האפוטרופסים הטבעיים של ילדיהם הקטינים.

15. אפוטרופסות ההורים כוללת את החובה והזכות לדאוג לצרכי הקטין, לרבות חינוכו, לימודיו, הכשרתו לעבודה ולמשלח-יד ועבודתו, וכן שמירת נכסיו, ניהולם ופיתוחם; וצמודה לה הרשות להחזיק בקטין ולקבוע את מקום מגוריו, והסמכות לייצגו.

24. היו הורי הקטין חיים בנפרד – בין שנישואיהם אוינו, הותרו או הופקעו בין שעדיין קיימים ובין שלא נישאו – רשאים הם להסכים ביניהם על מי מהם תהיה האפוטרופסות לקטין, כולה או מקצתה, מי מהם יחזיק בקטין, ומה יהיו זכויות ההורה שלא יחזיק בקטין לבוא עמו במגע; הסכם כזה טעון אישור בית המשפט והוא יאשרו לאחר שנוכח כי ההסכם הוא לטובת הקטין, ומשאושר, דינו – לכל ענין זולת ערעור – כדין החלטת בית המשפט."

כשאנו עורכים הסכמים הכוללים הסדרי שהות ומשמורת, יש הסכמים אשר על פיהם, נכתב כי האב רשאי לבקר את הילדים ויש הסכמים על פיהם, האב יקח את ילדיו במועד כזה או אחר. מחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות לא ברור למה התכוון המחוקק, שכן בסעיף 15 לחוק, נכתב כי אפוטרופסות ההורים כוללת את הזכות ואת החובה... ואילו בסעיף 24 לחוק, נכתב "מה יהיו זכויות ההורה שלא יחזיק בקטין". יש לזכור כי למעט מקרים יוצאי דופן, שני הורים נשארים האפוטרופסים הטבעיים של ילדיהם. מה דעתכם בסוגיה זו, עליה גם כתבתי בזמנו מאמר.

גירושין

להלן לינק לדיון המלא:

גירושין - עו"ד יעל גיל - חיוב אבות בהסדרי שהות

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.