ירושה - המחוזי פסק כי אישה אשר היתה פרודה כחמש שנים מבעלה, תירש אותו


פורסם בכלכליסט, כי בית המשפט המחוזי בחיפה קבע, כי אישה שפרודה מבעלה כחמש שנים, תירש אותו. המחוזי הפך בכך פסיקה של בית המשפט לענייני משפחה בעניין זה. בית המשפט לענייני משפחה קבע : כי האישה, אשר עזבה את בעלה 5 שנים לפני מותו, הגישה נגדו תביעת גרושין והוכרזה בבית הדין הרבני כמורדת, לא תירש אותו.

בית המשפט לענייני משפחה קבע, כי היה קיים בין בני הזוג הסכם גרושין, שלא יצא לפועל וכי בוצעה כבר חלוקת הרכוש ביניהם. כמו כן, קבע בית המשפט לענייני משפחה, כי למרות שבני הזוג מעולם לא התגרשו, יש חוסר צדק בכך שהאישה, אשר בעטיה נגרמה הפרידה, תירש את בעלה.

עוד נזכר, כי האישה עתרה לבית המשפט להכיר בה כיורשת יחידה, למרות שלבעלה המנוח היה בן.

לכתבות בכלכליסט בנושא זה:

כתבה מספר 1

כפי שאנו רואים, שוב עולה כאן הדילמה בנושא המוכר, האם על בתי המשפט לפסוק בהתאם ללשון החוק הברורה, כפי שפסק בית המשפט המחוזי במקרה זה, או שעליו לפרש את לשון החוק, באופן המוסיף נדבכים של מוסר וצדק, תוך הצגת פרשנות של החוק, בהתאם לערכים בהם מחזיק השופט היושב בדין.

כבר כתבתי בעבר, כי אני תומכת בחזרה לפסיקה שקרובה יותר ללשון החוק, במקרים רבים. יחד עם זאת, בעיני זהו דווקא מקרה לדוגמה, בו לשון החוק הדווקנית, אינה משרתת את ערכי הצדק, ההגינות והמוסר ובהחלט פסיקת בית המשפט לענייני משפחה, תואמת יותר את השקפתי האישית בנושא.

להלן לינק לדיון המלא:

עו"ד יעל גיל - גירושין - ירושה - המחוזי פסק כי אישה אשר היתה פרודה כחמש שנים מבעלה, תירש אותו

 
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.