מזונות אישה במסווה של מזונות ילדים, האמנם?


האם בתי המשפט פוסקים מזונות אישה במסווה של מזונות ילדים?

לדעת מקורות יודעי דבר, מקרב משרדי הממשלה, התשובה היא כן. גורמים מתוך בתי המשפט הבהירו, כי הם מתנגדים לנוסחת ועדת שיפמן בנוגע למזונות ילדים, מאחר שזו לא תאפשר להם לפסוק עוד דמי מזונות לידי נשים, במסווה של מזונות ילדים, הואיל שהם יהיו מוגבלים בנוסחת שיפמן.

אל נוסחת שיפמן, בנוגע למזונות ילדים, הגיעו מיטב המוחות המשפטיים, אשר ישבו על המדוכה במשך כשש שנים והגישו את מסקנותיהם לכנסת ישראל. עפ"י נוסחה זו, מזונות ילדים יוטלו על שני ההורים, לפי המדדים הבאים: הכנסות ההורים והזמן שהם מקדישים לטיפול בילדים.

היה יסוד סביר להניח, כי נוסחה הוגנת זו, תתקבל באופן מידי, שכן, הנוסחה מובילה לצדק ולהגינות בכל הנוגע למזונות הילדים בישראל, היא עושה צדק עם נשים, גברים וילדים והיא הבסיס לפסיקה הוגנת ושוויונית יותר. אך לא היא.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.