מזונות אישה / מזונות ילדים / מזונות אזרחיים / משקמים


(האמור בדף זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי, אלא מהווה רקע כללי ומידע ראשוני בלבד)

החלטתם להתגרש ואתם הורים לילדים. בין שאר הסוגיות הניצבות בפניכם קיימת גם סוגיית מזונות הילדים. מי משלם למי? כמה? ועד מתי?

הדין במדינת ישראל קובע, שאת דמי המזונות הבסיסיים, על האב לשלם עבור ילדיו וכי על שני ההורים מוטל לשלם דמי מזונות מדין צדקה.

ועדת שיפמן מונתה, על מנת לתת המלצות בנוגע לדמי מזונות הילדים והיא קבעה כי דמי המזונות צריכים להיות מוטלים על שני ההורים, בהתאם להכנסותיהם ולזמני ההורות עם הילדים. עד היום, המלצות הוועדה לא הפכו לחוק מחייב במדינת ישראל.

אם קיבלתם או החלטתם להגיש תביעת מזונות, רצוי שתאספו את כל המסמכים אשר יכולים לסייע לכם להוכיח את טענותיכם בבית המשפט. יש לאסוף כל מסמך המעיד לגבי ההוצאות שאתם מוצאים על הבית ועל הילדים, תשלומי ארנונה, מים, חשמל, טלפון, אינטרנט, כבלים, ועד בית, משכנתא, הלוואות, ריכוז תשלומים בכרטיסי אשראי בגין רכישות שונות.

קבלות עבור ביגוד, הנעלה, מזון, רופאים ותרופות, טיפולים פסיכולוגים.

הוצאות חינוך: תשלומים לגן, למטפלת, לביה"ס, לחוגים, לצהרון, לקייטנה, לשיעורי עזר, קבלות בגין הוצאות רכב, מספרה, קוסמטיקאית וכיוצ"ב.

בפני בית המשפט יש להציג ראיות, והכי פשוט זה לספק את הראיות שנמצאות אצלכם בבית.

כמו כן, כדי להגיש או להשיב על תביעת מזונות, צריך שיהיו בידכם/ן 12 תלושי משכורת אחרונים, או אישור מרואה החשבון לגבי ההכנסות מן השנה האחרונה.

גם כאן המלצתי היא להגיע, אם ניתן, להסכמים. זה עדיף על התדיינויות ארוכות שנים בבתי המשפט לענייני משפחה או בבתי הדין הרבניים.

עוד על מזונות ילדים, על מזונות אישה, על מזונות משקמים ועל מזונות אזרחיים תוכלו לקרוא במאמרים המתפרסמים באתר.


גם כאן המלצתי היא להגיע, אם ניתן, להסכמים. זה עדיף על התדיינויות ארוכות שנים בבתי המשפט לענייני משפחה או בבתי הדין הרבניים.

לקריאה נוספת:

מזונות אישה - מזונות שיקומיים לידועה בציבור

מזונות אישה – "אל תשליכני לעת זקנה"

מזונות אישה - הסכם ממון, מזונות משקמים, הגינות ויושר בחיי בני זוג

מזונות ילדים

 

פסקי דין:

מזונות ילדים - זכייה בערעור

הפחתת מזונות

מזונות לפי צרכי הילד ולא לפי עושרו של האב

מזונות ילדים נמוכים מהקבוע בפסיקה

הדירה חולקה שווה בשווה ומזונות ילד

ניסיון שלא הצליח להגיש תלונת שווא, לעכב יציאה מן הארץ, לגזול דירה מהורי הבעל ולקבל מזונות גבוהים

הסדרי שהות כולל לינות והפחתת תשלום להורי האישה

דוגמאות למזונות נמוכים שהושגו בהסכם

           

 

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.