מזונות ילדים


עפ"י החוק בנוגע למזונות ילדים במדינת ישראל, על יהודים חל הדין האישי. עפ"י הדין האישי, האב לבדו אמור לשאת במזונות ילדיו, עד גיל שש.

במשך שנים רבות, היתה קיימת מחלוקת פוסקים בסוגיה, האם חובת האב לשאת בדמי המזונות היא אבסולוטית עד גיל 6, או עד גיל 15.

לאור שינויי העיתים והעובדה שנשים רבות הן נשות קריירה המרוויחות סכומים שווים או גבוהים מבעליהן, החלו בתי המשפט לפרש את החוק, בפרט, כשלהורים יש משמורת משותפת על הילדים, כך שחלוקת תשלום המזונות, תהיה יותר שוויונית.

ביולי 2017 באה לסיומה מחלוקת הפוסקים ובית המשפט העליון קבע בבע"מ 919/15 כדלקמן : "בגילאי 15-6 חבים שני ההורים באופן שווה במזונות ילדיהם מדין צדקה, תוך שהחלוקה ביניהם תקבע על פי יכולותיהם הכלכליות היחסיות מכלל המקורות העומדים לרשותם, לרבות שכר עבודה, בנתון לחלוקת המשמורת הפיזית בפועל, ובשים לב למכלול נסיבות המקרה".

מאמרים מקצועיים בנושא מזונות ילדים מאת עו"ד יעל גיל
לקריאת המאמר לחץ על הכותרת שלו:

מזונות ילדים - ראשיתו של שוויון מהותי

מזונות ילדים - הוודאות והיציבות בהסכמי מזונות

מזונות ילדים במשמורת משותפת

הרצאה שהעבירה עו"ד יעל גיל בעניין מזונות ילדים בכנס שיזמה בלשכת עורכי הדין:

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.