השגתי הסכם לטובת הלקוח שלי, אשר רכש דירה יוקרתית בגבעתיים משיכון עובדים...

מתן טיפול רפואי ללא הסכמה


כבוד השופטת יעל וילנר מבית המשפט המחוזי בחיפה, קבעה כי יש לתת ליולדת טיפול רפואי, בניגוד להסכמתה של היולדת, אשר החליטה שלא לקבל טיפול רפואי, למרות סכנה שנשקפה לה ולעובר. (הידיעה פורסמה באתר פסק דין).

בסעיף 13 לחוק זכויות החולה נאמר כדלקמן:

13(א) לא יינתן טיפול רפואי למטופל אלא אם כן נתן לכך המטופל הסכמה מדעת לפי הוראות פרק זה.

בסעיף 15 לחוק זכויות החולה נקבע באילו נסיבות ניתן לתת טיפול רפואי ללא הסכמה.

במקרה שלפנינו, פסיכיאטרית אשר שוחחה עם היולדת חוותה דעתה, כי היולדת לא היתה מסוגלת להביע דיעה או להפעיל שיקול דעת. אף השופטת שוחחה עם היולדת, הסבירה לה את משמעות סירובה אך זו לא קיבלה את הצעת השופטת.

להלן לינק לדיון המלא:

גירושין - עו"ד יעל גיל - מתן טיפול רפואי ללא הסכמה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.