השגתי הסכם לטובת הלקוח שלי, אשר רכש דירה יוקרתית בגבעתיים משיכון עובדים...

מתנת הורים לילד - עלולה לרדת לטמיון


סוגיה שעולה פעמים רבות בפני מי שעוסק בדיני משפחה, היא הסוגיה הבאה : הורים נותנים לבן או לבת שנישאו מתנה בסך של עשרות ולפעמים מאות אלפי דולרים, על מנת שבני הזוג ירכשו בית. הבית נרשם ע"ש שני בני הזוג. זמן מה לאחר מכן, קורה מה שנפוץ מאוד במקומותינו, יש החלטה חד או דו צדדית לתגרש. פסיקת בתי המשפט, קובעת כי ההורים, אשר לא הגנו על כספם בחוזה הלוואה לדוגמה, יאלצו להשאיר את הכסף גם אצל בן / בת הזוג אשר מתגרש מהילד שלהם. עניין זה, מקומם הורים רבים ובצדק. ניתן להגן על הכסף באמצעות הסכם ממון או לפעמים גם בחוזה הלוואה, אבל להורים ולמתחתנים רבים, לא נעים לפני החתונה לבקש כי בן/ בת הזוג, יחתום על הסכם ממון או על הסכם הלוואה. התתכן דרך משפטית, לתקוף את הפסיקה הזו ללא הסכם ממון ולקבוע, כי בעצם כל מתנה שהורים נותנים לילדיהם, כדי לרכוש דירה או נכס משמעותי אחר, היא מתנה על תנאי או שמתנה זו, כמוה כמתנה לילד שלהם בלבד, גם אם הנכס נרשם ע"ש שני הצדדים. כידוע, עפ"י סעיף 5 לחוק יחסי ממון בין בני זוג :

"5. הזכות לאיזון בפקיעת הנישואין (א) עם פקיעת הנישואין עקב גירושין או עקב מותו של בן זוג (להלן - פקיעת הנישואין) זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית שוויים של כלל נכסי בני הזוג, למעט - (1) נכסים שהיו להם ערב הנישואין או שקיבלו במתנה או בירושה בתקופת הנישואין."

להלן לינק לדיון המלא:

גירושין - עו"ד יעל גיל - מתנת הורים לילד - עלולה לרדת לטמיון

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.