פסק דין בנושא מעבר מקום מגורים בתוך הארץ


ניצחון גדול לטובת הילד!!! עם מתן פסק דינו של כבוד השופט איתי כץ, מבית המשפט לענייני משפחה בירושלים.
האם החליטה להעביר את הילד מקצה אחד של הארץ למשנהו. האב, שהנו הלקוח שלנו, אב מעורב ואוהב אהבת נפש את ילדו, טיפל בו במסירות רבה מאז לידתו. האב לא יכול לעזוב את מקום עבודתו ונאלץ להלחם בבית המשפט, על זכותו לקשר קרוב ואוהב עם בנו. פקידת הסעד שהבינה כי מדובר באב נפלא, הבהירה, כי טובת הילד לגדול אצל שני ההורים והמליצה על כך שהילד לא יעבור.
חלק מפסיקות בתי המשפט מן השנים האחרונות, מעמיד את הילד ואת טובתו במרכז, בסוגיית ההגירה בתוך הארץ, אשר הנה סוגיה בעייתית ביותר. זאת, משום שמדובר בשתי זכויות יסוד מתנגשות. האחת היא טובת הילד, אשר הנה ערך עליון במדינת ישראל, ערך שלצערי, לא תמיד מקבל את המקום הראוי לו והשניה, הנה סוגיית חופש התנועה וזכותו של אדם לעבור בכל עת למקום מגורים בו יחפוץ.
כשאנו מביאים לעולם ילדים, אנחנו באופן מידי מוותרים על זכויות יסוד ומגבילים את עצמנו. מן הראוי לזכור, כי הפרדת ילדים מאביהם והעברתם למקומות מרוחקים, פוגעים בקשר בין האב לבין הילדים, עד לרמה שהם יוצרים ניכור ביניהם. הניתוק בין הילדים לבין האב, עלול לגרום לילדים לנזקים נפשיים חמורים ואף להפכם לילדים בסיכון. לאור זאת, מצופה מן ההורים לבצע ויתורים מסוימים, כאשר לאחר גירושין, הם מבקשים לעבור דירה ולהעביר עמם את ילדיהם. על ההורים לקחת בחשבון, כי משהביאו ילד לעולם יש לו שני הורים וזכותו וטובתו של הילד, לגדול ולהיות מטופל ע"י שניהם.
בפסק דינו, קיבל כבוד השופט כץ את טענותינו וקבע כי האם לא תוכל להעביר את הילד לקצה השני של הארץ, מרחק שעות רבות מאביו, שכן הדבר יפגע בטובת הילד, אשר זקוק לשני הוריו.
ובנימה אישית, אם יש סיבה לעסוק במקצוע עריכת הדין, זו הסיבה. העובדה שהצלחנו לדאוג לכך, שהאב לא ינותק מבנו ויוכל להמשיך לגדלו באהבה באין מפריע, גורמת לנו לאושר ולסיפוק רב. רק בשורות טובות!

 

 
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.