תשלומים עיתיים לידי אישה שאינה משתכרת


ביום 15/11/09, נתן כבוד השופט סילמן ניצן פסק דין מעניין מאוד בנושא נכסי קריירה וכושר השתכרות. מדובר בבני זוג אשר מבקשים להתגרש. האישה הביאה עמה לנישואין את דירתה ועל כך הוסיף הבעל סכום זעום. כמו כן, פדתה האישה כספים אשר נצברו לטובתה מעבודתה, בסך של כ 412,000 ש"ח , כאשר פרשה מן העבודה בגיל 41, כדי לטפל בבנה. בני הזוג השתמשו בכספים הללו לצרכיהם המשותפים. הבעל הגיע לנישואין ללא כל רכוש ועם שכר של כ - 5000 ש"ח. במהלך הנישואין הוא עשה תואר שני ושכרו הנוכחי עומד על כ 20,000 ש"ח ברוטו.

בתיקון מס' 4 לחוק יחסי ממון הוכנס דרך סעיף 8 לחוק, נושא הפערים בהשתכרות הצדדים.

לפי סעיף 8 (2) לחוק יחסי ממון:

"8. ראה בית המשפט או בית הדין נסיבות מיוחדות המצדיקות זאת, רשאי הוא, לבקשת אחד מבני הזוג – אם לא נפסק בדבר יחסי הממון בפסק דין להתרת נישואין – לעשות אחת או יותר מאלה במסגרת איזון המשאבים:

(1) ....

(2) לקבוע שאיזון שווי הנכסים, כולם או מקצתם, לא יהיה מחצה על מחצה, אלא לפי יחס אחר שיקבע בהתחשב, בין השאר, בנכסים עתידיים, לרבות בכושר ההשתכרות של כל אחד מבני הזוג;"

כבוד השופט נתן פסיקה ראויה בעיני, הן עפ"י החוק והן עפ"י הצדק.

להלן לינק לפסק הדין אשר פורסם באתר פסקדין:

גירושין

להלן לינק לדיון המלא:

גירושין - עו"ד יעל גיל - תשלומים עיתיים לידי אישה שאינה משתכרת

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.