ייפוי כוח מתמשך – חלופה לאפוטרופסות


באפריל 2016, פורסם תיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, אשר הוסיף חלופות נוספות למוסד האפוטרופסות. בין החלופות, ייפוי כוח מתמשך. ייפוי כוח מתמשך, מאפשר לאדם להיות אדון לגורלו, גם כאשר לא יוכל לעשות זאת בעצמו.

אך מהו אותו ייפוי כוח מתמשך?

מדובר במסמך, אותו מכין עו"ד, בהתאם לרצונו של מייפה הכוח - "הממנה", שם מפורטת רשימת הוראות רפואיות וכלכליות. באמצעות המסמך, הממנה מייפה את כוחו של אדם אחר – שמסכים לכך, לקיים את ההוראות והרצונות של הממנה.

מיופה הכוח, חייב להיות אדם עליו הממנה סומך, כי יפעל בהתאם לרצונותיו באופן מלא.

לשם הכנת ייפוי הכוח המתמשך, עורך הדין והממנה נפגשים לבד, כך שלא תהיה כל השפעה זרה והממנה יוכל לספר לעוה"ד מהם רצונותיו באופן חופשי וללא חשש, שמא מישהו בסביבתו ייעלב או יאיים עליו. זאת, גם אם מדובר בבני זוג, אשר מעוניינים לעשות ייפוי כוח מתמשך.

לאחר שהממנה ומיופה/י הכוח חותמים על המסמך, עורך הדין מפקיד את ייפוי הכוח המתמשך אצל האפוטרופוס הכללי. רק לאחר שעוה"ד מקבל אישור על ההפקדה, ייפוי הכוח המתמשך – קיים. אך חשוב להדגיש, כי עצם העובדה שייפוי הכוח קיים, לא אומר שהוא בתוקף!

ייפוי הכוח המתמשך נכנס לתוקף, רק כאשר הממנה אינו כשיר עוד לנהל את ענייניו ולא דקה לפני כן.

ייפוי כוח מתמשך נועד, על מנת להבטיח שאנשים ימשיכו לחיות את חייהם על פי רצונם, גם כאשר אין להם את היכולת לדברר את רצונותיהם או לפעול בכוחות עצמם.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין בו ממוקם המשרד קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: ישנם שירותים נגישים, המיועדים למבקרים עם מוגבלויות. כמו כן, יש מעליות נגישות בבניין והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.